Rozhovor s Petrom Jačišinom v denníku Korzár po skončení sezónny 2013/2014 tu

Tak a skončila nám sezóna 2013/2014, ktorá je považovaná viacerými za nešťastnú nakoľko, snáď, prvýkrát v histórii sa v regionálnom futbale na východe nehralo o postup....zvláštne...

Záhradné druhý rok po sebe dokázalo prepísať históriu, keď skončilo najvyššie v histórii v regionálnom futbale a mohlo aj túto súťaž skončiť na čele, žiaľ, včera v Gerlachove v poslednom kole sa diali futbalové „zázraky". Gerlachov hral včera zápas o „život", ale nie len on, nakoľko trojica čierno odetých osôb im viac než výdatne pomáhala...Už v 18. min rozhodca eliminoval množstvo hráčov Záhradného na ihrisku po vzájomnej potýčke vylúčením jedného z nich. Paradoxne tento výrok rozhodcu mužstvo Záhradného ešte viac stmelil. O desať minút nato prišla zase raz delovka  „Džoka", ktorý zo 40 metrov z priameho kopu prekvapil snáď všetkých na ihrisku - 0:1/samozrejme, okrem nás, poznáme to z tréningov a predchádzajúcich zápasov :-)/. Škoda, že za stavu 1:1 pár minút pred koncom zápasu odčinil domáci brankár chybu pri góle a chytil tri čisté šance hráčov Záhradného. Futbalová šťastena nám v tom čase nepriala. Škoda, napriek tomu mužstvo Záhradného zopakovalo historický úspech zo sezóny 2011/2012 a skončilo druhé v tabuľke.

P.S.: Jedným z pozitív včerajšieho zápasu bolo vyhlásenie hlavného rozhodcu, že je to jeho posledný zápas. Viac pre futbal urobiť ako skončiť nemohol. Prajeme mu všetko dobré:-)

Druhým pozitívom bolo, že po obligátnom pokriku hráčov Záhradného po zápase na ihrisku zaznel potles domácich fanúšikov, asi sa len nechali strhnúť atmosférou v tej chvíli :-)

A do tretice je velkým pozitívom súťaže zostup Š. Draviec, vydýchol si zrejme každý...

5.7.2014 čaká hráčov Záhradného jednodňový výlet do Tiszaújváros-u, sprevádzaný už kultovou pesničkou www.youtube.com/watch?v=4o7NeTC0BYE

Predtým ešte stihnú nejaký ten tréning:-).

Nižšie veľavravný pohľad opory mužstva, smerom k ďalšej sezóne...

Veľká vďaka patrí nielen samotným hráčom, samozrejme tiež všetkým činovníkom, ktorí sa akýmkoľvek dielom pričinili o tento úspech a verným fanúšikom v už skončenej sezóne 2013/2014.

Resumé jesene 2013/2014 z pohľadu trénera Merkovského

Po skončení predchádzajúceho ročníka družstvo absolvovalo spoločný výlet do Maďarska a po týždňovej prestávke sa zapojilo do tréningového procesu . Chceli sme byť čo najlepšie pripravený do nadchádzajúceho ročníka v tejto pre nás náročnej súťaži, preto sme museli družstvo aj posilniť nakoľko po sezóne skončili: M.Mochňák, J.Sokol, M.Stach - odišiel hosťovať do Uzovec a V.Cárik do Demjaty. Podarilo sa nám získať:A.Ivaniča, M.Jaworeka, D.Chromeka a počas sezóny navrátilca D.Gomulca. Príprava neprebehla podľa predstáv , pretože účasť na tréningovom procese nebola vždy na požadovanej úrovni. Ciele pred sezónou boli dva : aby sme sa pohybovali na popredných priečkach a aby po reorganizácii sme boli v hornej časti tabuľky. Súťaž sme odštartovali derby zápasom v Uzovciach, ktorý sa nám podarilo výsledkovo zvládnuť a to bol predpoklad na pohodu v kolektíve pred ďalšími náročnými súbojmi. Postupne sme zvládli nemenej náročné súboje s Gaboltovom a v Malcove až prišiel súper , na ktorého sme sa tešili a ktorého sme považovali za konkurenta č.1 – Š.Michaľany. Tento zápas nám však výsledkovo nevyšiel aj keď hrou v poli nás súper neprevýšil.  Kruto sme zaplatili za nepremenené šance a naopak súperovi sme darovali po našich individuálnych chybách góly, na ktoré sme nevedeli odpovedať. Súťaž je však dlhodobá a tento zápas sme potrebovali čo najrýchlejšie odčiniť. Všetko zlé je aj na niečo dobré a mobilizácia prebehla až nečakane úspešne. Výsledkovo sme zvládali zápasy a do kabíny prišla pohoda a viera vo vlastné sily. Držíme šnúru 11 neprehratých zápasov. Medzi vydarené zápasy považujem zápasy v Maľcove (ťažké prostredie), 1.polčas vo V.Šariši, 1.polčas v Dl.Lúke (paradoxne sme ho prehrali), 2.polčas v M.Šariši, 2.polčas s Uzovcami a najkvalitnetnejšie súboje sme odohrali so súpermi ktorých osobne považujem v tomto ročníku za špičku: Belovežou a Gerlachovom. Naopak medzi menej vydarené zápasy považujem zápasy v Uzovciach-1.polčas, 2.polčas s Gaboltovom, 1.polčas so Š.Michaľanmi, 2.polčas vo V.Šariši a zápas so Župčanmi sme zvládli len výsledkovo keďže úroveň zápasu bola z obidvoch strán veľmi nízka. Zvládli sme aj „povinné víťazstva“ s družstvami: Chmiňan, Š.Draviec a N.Ľubovni. V jesennej časti sme s predohrávanými duelmi odohrali 15 zápasov v ktorých sme len 1-krát prehrali, v jedinom zápase sme neskórovali (Š.Michaľany) a v 5-zápasoch sme odohrali zápas bez obdržaného gólu (každý 3 zápas). Naopak z 15 zápasoch sme 11-krát zvíťazili (čo sú 3-zo 4 zápasoch)-suverénne najviac, v 14 zápasoch sme sa strelecky presadili a máme najlepšieho strelca P.Jačišina (13 gólov). Paradoxne sme kopali len 1 pokutový kop (aj to za stavu 5:1 s Uzovcami) – najmenej spoločne s družstvami N.Ľubovni a V.Šariša. Pre porovnanie-náš najväčší konkurent (Š.Michaľany – 3 z 15 zápasoch vyhrali pokutovým kopom: V.Šariš, Dl.Lúka, Malcov). Ofenzívna sila družstva je určite väčšia ako sú ukazovatele, ale lopta je guľatá a futbal nemá logiku. V zápasoch vonku sme v 8 zápasoch neprehrali: 5 3 0 s aktívnym skóre 19:7. V tejto súťaži je to skôr výnimka - ako pravidlo. Celkovo sme po 15 zápasoch s 36 bodmi na 1.mieste, aktívne skóre + 27gólov a v tabuľke pravdy máme + 15 bodov. V jesennej časti nastúpilo 15 hráčov +2 brankári a mužstvo obdržalo 21 ŽK, bez ČK. O góly sa podelilo 11 hráčov, čo považujem za pozitívum.
     Touto štatistikou sa napísala výrazna kapitola v histórii futbalu v obci Záhradné. V nastúpenom trende, za predpokladu, že družstvo zostane pohromade, chceme pokračovať a robiť radosť fanúšikom ktorý vo veľkom počte cestujú za družstvom aj na ihriská súperov a vytvárajú mu „domácu kulisu“(vo väčšine prípadov je početnejšia ako domáca). Osobitné poďakovanie si zaslúži celé vedenie klubu a hlavne Peter Kačmár, ktoré nám zabezpečilo všetko potrebné o čo sme žiadali a čo sme potrebovali. Chcem vyzdvihnúť a poďakovať sa aj skupine na čele s Igorom Štecom za starostlivosť o hraciu plochu , ktorá patrí medzi najlepšiu v súťaži ( v Záhradnom taký trávnik ešte nebol) a bez ktorej by sa len ťažko hral ofenzívny futbal lahodiaci oku diváka.