Zakončenie úspešnej sezóny 2015/2016

Tiszaujváros kúpalisko

zopár momentiek zo ŠIBY

FK Malý Šariš – ŠK Záhradné 1:3 (0:0)

Tlak lídra tabuľky v úvode zápasu trval približné 25 minút , domáci statočne odolávania a do šanci sa dostavali  hlavne z brejkov. Vynikali obaja brankári. Hra mala tempo a kvalitu. Azda najväčšou hrozbou domáceho celku bol Anton Kočíš. Naopak , veľkým problémom trénera Miščika bol  náš tvorca hry Jaworek a umná kombinačná hra nášho mužstva. Chýbalo len finálne zakončenie.
Polčas skončil bez gólov. V druhom dejstve sme opäť začali tlakom ,no šance zostali nevyužité. Šance sa chytili domáci a hráči, ktorý potvrdili staré –známe „nedáš, dostaneš“. V 52. minúte, prekvapil nie len brankára Vaška, ale všetkých divákov práve Anton Kočíš, ktorému sa proti zverencom Mariána Merkovského darí a lobom  približné z 35 metrov nachytal nášho skúseného gólmana, ktorý bol vysunutý ďaleko od bránkovej čiary.  Kočíš skóroval aj v jesennom zápase na našej pôde.
Tento moment našich borcov nepoložil ,naopak zapli sme na vyšší stupeň. Kvalitná fyzická príprava nášho mužstva  sa naplno ukázala práve po strelenom góle domácich. Hráčom FK Malý Šariš postupne dochádzali sily.  V 76. Minúte po rohovom kope Jaworeka na zadnú tyč výborne vrátil do ohňa Stach a skvele hrajúci Kondžura vyrovnal nekompromisnou hlavičkou. Po tomto momente bolo na ihrisku už len jedno mužstvo. Tlak našich narastal . Hneď o dve minúty sme sa konečne ujali vedenia. Krásne uvoľnenie rýchleho Straku skončilo gólom v Chovanovej bránke. Začalo sa iskriť, nakoľko si domáci hráči nechceli pripustiť stratu bodov pred vlastnými divákmi. Skvelý obrat dokonal v nadstavenom čase striedajúci Varga. Ten, ako tradične,  zahrával ďalekonosný priamy kop, ktorý skončil nádherným gólom. 1:3 . Po záverečnom hvizde už museli kvalitu nášho kádra uznať aj domáci hráči a fanúšikovia.
V zápase opäť nesklamala obranná  formácia a skvelú formu  potvrdil Ľuterančík s Uličným. V strede zálohy neúnavné tvoril Jaworek, ktorého kryl Stach. Čiernu prácu si opäť skvele plnil kapitán mužstva Marek Krajňak. V útoku robil vietor mladík Straka.  Do hry výborne zapadol aj striedajúci Varga a nová tvár v mužstve Čekán.
K titulu v 5. Lige skupiny šariš nám chýba už len zisk 3 bodov, ktoré by sme mohli potvrdiť už v najbližšom domácom zápase proti Koprivnici v nedeľu  22.mája 2016 o 17 hod.

Korunný princ postupne našiel ambície

Plán zimnej prípravy 2015/2016

23.1.P.Z. Lipany - Záhradné  3:1 (0:0) UT Lipany 11:00 hod

Vaško-Luterančík,R.Krajňák,Varga,Stach-Grešák,Jaworek,Kondžura,M.Krajňák-Štofan,E.Uličný

striedali:Pankúch,R.Uličný,Gomulec,Kačmár/vyrovnával na 1:1/,Kolesár,M.Kolesár

31.1. P.Z. Svidník - Záhradné  3:1 (1:0) UT Stropkov 10:00 hod

Vaško-R. Uličný,R.Krajňák,Pankuch,Kondžura-Grešák,Jaworek,Pavlovič,M.Krajňák-Kačmár,E.Uličný

striedali:Varga,Luterančik,Štofan/gól na 3:1/,Kolesár,Bašista

6.2. P.Z. Zamutov - Záhradné  3:1 (2:1) UT Bardejov 15:30 hod

Vaško-Luterančík,R.Krajňák,Varga-Stach,Štofan/0:1/,Jaworek,R.Uličný,Grešák-Kondžura,Kačmár

Striedali:Pankúch, Ivanič,Kolesár

21.2. P.Z. Fintice - Záhradné  1:4 (1:1) UT Prešov 14:15 hod

Vaško-Luterančík,Adam,Uličný-Stach,Štofan,Jaworek,M.Krajňak,Pankúch-Kondžura,Gomulec

Striedali:R.Krajňak, Varga,M.Kolesár

Góly:Jaworek,Štofan,Uličný,R.Krajňak

24.2.  PZ  Bardejov "19" - Záhradné  2:0 (0:0) UT Bardejov  17:30 hod

Vaško-Luterančík,Ivanič,Varga-Sivák,Pankúch,M.Krajňak,Jaworek,Kondžura-Štofan,Straka

19.3.  P.Z. Bystré - Záhradné  1:3 (0:2) P.T.  Bystré  15:00  hod

Vaško-Pankúch,Ivanič,Uličný-Stach,M.Krajňak,Jaworek,Kondžura,Štofan-Straka,R.Krajňak

• ŠK Záhradné - FK Demjata  3:3

Posledné stretnutie na pôde súpera v kalendárnom roku 2015 odohrali naši hráči túto nedeľu v Uzovciach. Pred stretnutím sa naši hráči pýšili päť zápasovou šnúrou bez prehry, ktorú chceli natiahnuť na číslo šesť. Hráči nastúpili s dvoma zmenami oproti domácemu stretnutiu s Ražňanmi. Pravú stranu obrany mal na starosti Uličný a na hrote operoval Gomulec. Zápasy s Uzovcami mali vždy prívlastok "susedské derby", preto sa očakával kvalitný súboj. Kvalitný bol, ale iba na jednej strane. Na strane hráčov ŠK Záhradné. Tí podali zrejme najkonzistentnejší výkon jesennej časti súťaže. Brankár Vaško bol v prvom polčase ,až na jednú strelu súpera , takmer bez práce. Naši chlapci hrali rozumné, priam profesorský. Videli sa,nahrávali, vytvárali šance. Jedinou škvrnou ich výkonu boli nepremenené šance. Domáci hráči pôsobili až priveľmi odovzdané. Je pravda, že ich mužstvo prišlo pred sezónou o šesť hráčov so základu. Polčas skončil na počudovanie všetkých 0:0. To sa skôr pozdávalo domácim hráčom a fanúšikom. Naši hráči v druhom polčase nepoľavili, práve naopak zabrali ešte viac. Zrejme najviac bavila divakov kombinačná hra v podaní Marek Krajňak a Marek Jaworek. Defenzívnu stránku mal na starosti Martin Stach, ktorého výkon sa dá nazvať aj ako výkon sezóny. V zadu si skvele počínali naši mladíci Ivanič a Pankuch. V druhej časti vystriedal Gomulca Grešák, ktorý rozhýbal domácu defenzívu ešte viac. Po góle volala šanca Jaworeka, ktorý v tutovke nastrelil iba žrď. Neskôr v 63. minúte sme sa už radovali. Opäť kombinoval Krajňák ,ktorý nabil Jaworekovi a ten už ponúknutou šancou nepohrdol. Nekompromisnou strelou pod "vinkel" otvoril skóre zápasu -0:1. Domáci mali aj v druhom polčase jedinú strelu mierenú medzi tri žrde Vaška, no ten si s ňou mazácky poradil.Na 0:2 mohol zvýšiť a uzavrieť skóre zápasu v 88. minúte Grešák, ktorý dostal nádhernú prihrávku od Krajňáka, no Jozef nepochopiteľne zoči-voči nastrelil len domáceho brankára Vargu. Zápas teda skončil najtesnejším výsledkom, hoci samotný priebeh duelu tomu vôbec nenasvedčoval. Pred nami sú ešte dva domáce stretnutia so Šibou a predohrávka s Demjatou.
Za hráčov zápasu fanúšikovia vybrali Martina Stacha a Dávida Pankucha.

Rozhovor s trenérom tu

Aj v treťom domácom zápase v rade po sebe (mimo zápasov vonku) potvrdili naši hráči, že v zápase nestačí odohrať 90 minút ale treba isť do plných až do záverečného hvizdu. V jedenástom kole 5.ligy sk.šariš to pocítili hráči nováčika z Ražňan. Aj keď ide o novica v piatej lige, v ich kádri figuruje zvučné mena ako Marek Seman,Tibor Guzik,Patri Kaminský atdˇ. Úvod zápasu bol o vzájomnom oťukávaní sa a zisťovaní vzájomných kvalít oboch tímov, nakoľko sa v tejto súťaži stretli po prvýkrát. Prvý gól diváci videli už v 4 .minúte. Skóre zápasu otvoril nestarnúci Marek Seman ,ktorý využil prihrávku Sochoviča z ľavej strany a rutinérsky  zakončil. Prvý gól zápasu tak otvoril aktuálne druhý najlepší strelec súťaže. V 22. minúte už ale bolo vyrovnané, keď po autovom  vhadzovaní vysunul Ľuterančik  Jaworeka,ktorý priťukol Kondžurovi a ten už nemal problém so zakončením. Hostia sa dostávali pred Vaška skôr sporadický. Niekoľko našich šancí zostalo nevyužitých. V druhom dejstve už bol súper z Ražňan viac než vyrovnaný. Skvelé zákroky opäť vytiahol Vaško, no na druhej strane exceloval Tuleja. Gólom "smrdeli" šance Kravca, Jaworeka i Kondžuru. Na druhej strane to boli šance Semana , Feketeho či Sochoviča. Dve tutovky  pred koncom zápasu spálil domáci kapitán Krajňák. Hostia boli z bodom spokojný a záver zápasu bol z ich strany skôr o zdržiavaní ,odkopováni či taktickom striedaní ich najnebezpečnejšieho hráča Semana. V nadstavenom čase naši hráči nezložili zbrane. Na polke ihriska zabojoval Varga, ktorý zapojil Mareka Krajňaka a Jaworeka. Ten vysunul striedajucého  Rada Krajňáka,ktorý odcentroval loptu do vápna. Hosťujúci obranca Kaminský odhlavičkoval len k voľnému Pavlovičovi. René zatvoril oči a špičkou kopáčky vystrelil na Tuleju, ktorému lopta vyletela z rúk a aktívnym napádaním Kondžura dorazil do prázdnej brány a uzavrel tak konečný rezultát zápasu na 2:1 Opäť nás teda nechali naši hráči napätých do poslednej sekundy zápasu. Aj keď je nám ľúto mužstiev Čirča,Malého Šariša či Ražňan, lebo dlho, dlho siahali po bode, no nakoniec odišli domov naprázdno a pocítili skúsenosť nášho mančaftu. Naši hráči teda v tejto sezóne pociťujú  ,že súperi cestujú do Záhradného ako za účelom hrať hlavne futbal, tak so zámerom vytiahnuť sa na mužstvo Mariana Merkovského a uchmatnúť aspoň bod. Už je to štvrtá sezóna, kedy hráči nášho mužstva aktívne "okupujú" horné ,či najvyššie priečky v súťaži, preto niet divu, že je občas na našich hráčov  so strany fanúšikov vyvíjaný  tlak.

V kádri aktuálne laboruje brankár Marek Kmec a hráči Matúš Fedor a Igor Sivák.

Mužomzápasu bol podľa fanúšikov Miroslav Kondžura.

Najbližší zápas nás čaká v nedeľu 25.10.2015 o14 hod. v Uzovciach

Prvýkrát v novodobej histórií odohralo mužstvo Mariana Merkovského súťažný zápas s okresným mestom. V nedeľu do Záhradného pricestovali hráči so Starej Ľubovne. Naši hráči nevedeli ,čo majú od bývalého „štvrto či treťo –ligistu“ očakávať. Najväčší športový úspech MFK Goral Stará Ľubovňa je postup do prvej ligy v sezóne 2007/2008. Akiste všetci domáci, ako aj zopár hosťujúcich fanúšikov očakávalo kvalitný súboj dvoch vyspelých celkov, ktorý v novej sezóne neokúsili trpkosť prehry. To čo náš súper neokúsil v prvých troch kolách, to musel aj z úrokmi prijať práve na našej pôde. Konečný výsledok 7:1 jednoznačne hovorí o kvalite jednotlivých celkov. Úvodný tlak našich ofenzívnych ešte brankár Reľovský ustal. Šancou pohrdli Gomulec, Jačišin či Pavlovič. V 14.minúte ale defenzíva „goralov“ nezvládla skvelé kopnutý rohový kop v podaní Jaworeka a loptu si zrazil do vlastnej brány spomínaný Reľovský. O dve minúty ukázal hosťom akú silu vo svojej pravačke ukrýva Varga a utešenou strelou z viac ako 30 metrov zvýšil na 2:0. Šance pribúdali a hostia ani netušili, aký kalich horkosti budú musieť v Záhradnom vypiť. Gólom do šatne na 3:0 sa prezentoval Jačišin a hosťom prestávka padla vhod. Krásne slnečné nedeľné popoludnie pripravili naši hráči divákom aj v druhej časti zápasu. V 57.minúte sa pokúsil opäť nachytať na hruškách Reľovského obranca Varga a jeho pokus bol opäť zvládnutý na jednotku. Opäť strela z 30 metrov a stav 4:0. Zahanbiť sa nechcel Jačišin a tiež svojim druhým gólom v 66.minúte zvyšoval na 5:0. V 75. a 88.minúte sa ešte o slovo prihlásil kapitán Krajňák, ktorý dvomi presnými zásahmi dokončil skazu a detonáciu bývalého ligistu. Hetrik chcel dosiahnuť Jačišin, no jeho strelu z bránkovej čiary vykopol obranca hosti. Čestný úspech hosti zaznamenal Grajzinger, ktorý v nadstavenom čase prekonal striedajúceho brankára Martina Ľuterančika 7:1. Najbližšie dva zápasy odohraju naši hráči na ihriskách súperov. V nedeľu 6.9. cestujeme do Gerlachova a týždeň nato do Dlhej Lúky.

2.kolo 2015/2016

ŠK Záhradné - TJ Busov Gaboltov 1:0 /0:0/

ŠK Záhradné: Vaško - Bortňak (68. Luterančík), VARGA, Stach, Pavlovič, Jaworek, Krajňák, Jačišin (90.

Kolesár), Kondžura, Pankuch, Uličný (84. Kačmár)

TJ Busov Gaboltov: Sobek - Ščešňák, Kačmár, Mikula, Javorský, Pavúk, Javorský, Klimek (62. Fornadeľ),

Kramár, Kažimir, Javorský

Góly: 61. M. Jaworek

Žlté karty: 88. Stach

Červené karty: 90. Stach po druhej ŽK

Rozhodovali: Gajdoš - Šomšák,

ŠK Záhradné-TJ Busov Gaboltov

Prvý domáci duel v ročníku 2015/2016 odohrali naši hráči tak ako pred rokom s mužstvom spod hory Busov ,teda s Gaboltovom. Kvôli dovolenkám v kádri chýbali Kravec a Gomulec. Hráči nastúpili klasický v bráne s Igorom Vaškom. Stopérku dvojicu tvorili Stach a Kondžura. Na krajoch obrany operovali Varga s Pankuchom. Stred poľa bol pod taktovkou Jaworeka a Krajňaka. Kraje zálohy mali na starosti Uličný a Pavlovičom. Na hrote už klasický prevetrával obranu hosti Jačišín, ktorému sekundoval Bortňák. Úvodný tlak domácich hostia vcelku ustáli. Za zmienku stoji spomenúť nepremenenú tutovku Pavloviča do odkrytej Sobekovej bránky. Aj keď sa šance na domácej strane kopili, ani jedna neskončila v bráne hosti. Na opačnej stráne šikovnú strelu hosťujúceho útočníka vyrazil Vaško. Polčas skončil bezgólovo. Súper sa statočné bránil. Skvelé im zachytal brankár Sobek, ktorý v minulej sezóne obliekal dres Kľušova, no na priamy kop v podaní Jaworeka bol ale prikrátky. Nádherná strela z 25 metrov skončila v bráne a naši hráči tak zaslúžene vyhrávali. V 86. Ešte mohol zvýšiť striedajúci Kačmár, odkrytú bránu hosti ale trestuhodne prekopol. V závere sa ešte iskrilo. V priebehu 3 minút inkasoval domáci Stach 2 krát žltú kartu a tak v nadstavenom čase bol vylúčený. Zápas teda skončil tesne 1:0 v prospech domácich. V nasledujúcom kole cestujú naši hráči do Chminian.

1 .kolo 2015/2016

FK Demjata - ŠK Záhradné 1:1 (1:1)

Góly: 11. L. Valiček - 45. M. Kravec

Žlté karty: 63. Marcin, 54. Valiček - 73. Uličný, 14. Stach

FK Demjata: Staško - Kohút, Halkovič, Marcin, Leško, Kračinovský, Luterančík (79. Tomčík), Billý, Kaperák (83. Tomečko), Valiček (88. Šesták), Neščivera (74. Partila)

ŠK Záhradné: Vaško - VARGA, Stach, Pavlovič (85. Gomulec), Luterančík (46. Uličný), Kravec (70. Grešák), Jaworek, Krajňák, Jačišin, Kondžura, Pankuch

Rozhodovali: Pavlovský - Klokočka, Tóth

Divákov: 200

FK DEMJATA-ŠK ZÁHRADNÉ                                                                                9.8.2015

Ročník 2015/2016 začalo naše mužstvo podobne  ako vlani u suseda v Demjate.

Už niekoľko rokov má práve tento súboj oboch celkov prívlastok "derby".

Oba tábory sa navzájom dobre poznajú či sú to hráči, tréneri, realizačný team, či v konečnom dôsledku diváci a fanúšikovia.V minuloročnej dvojzápasovej konfrontácii pochodilo lepšie naše mužstvo. Demjata  bola nováčikom v súťaži, naše mužstvo v oboch zápasoch pôsobilo skúsenejšie a hoci zakaždým museli doháňať jednogólové manko, oba zápasy skončili 2:1 v prospech zverencov Mariana Merkovského.S takýmto predsavzatím cestovali do Demjaty naši hráči aj túto nedeľu. Demjata sa opäť ujala vedenia po obrovskej hrúbke našej obrany.  Skóre stretnutia otvoril Valíček. Ako sme si už zvykli, Demjata zvykne "hrýzť" 20-30 minút a neskôr ich výkon ide dole. Potvrdilo sa to aj teraz, keď krásny center Petra Jačišina nádhernou hlavičkou zužitkoval Matej Kravec a domáci inkasovali tak nepopulárny gól do šatne.Aj keď prvý polčas mali viac z hry domáci hráči, v druhom polčase sa dostavali pred našu bránu skôr sporadicky. Naše mužstvo pôsobilo skúsene. Na 2:1 v náš prospech mohol zvýšiť Peter Jačišín, no jeho úmysel skvele vystihol domáci obranca. Aj keď neskôr už skóroval, rozhodca gól neuznal, nakoľko mu domáci hráči avizovali faul na brankára. Aj keď v skutočnosti ku kontaktu nedošlo a Jačišín čistou hrou vyhlavičkoval loptu pred brankárom Staškom, arbiter bol opačného názoru.V konečnom dôsledku boli s remízou spokojní všetci, ako hráči, tak aj diváci.ŠK Záhradné so svojím odvekým rivalom opäť neprehral. Najbližšiu nedeľu privítame doma mužstvo spod hory Busov Gaboltov. Zápas začína o 16 hod.Mužstvo pred sezónou posilnili René Pavlovič a Dávid Pankuch. Z dorastu prišiel Richard Stach. Po zranení sa späť vracia Jozef Grešák. Dlhodobo zranený stále zostáva Matúš Fedor. Z hosťovania z Lipian sa vrátil Marek Kmec, ktorý sa v prípravnom stretnutí v Ľuboticiach zranil a jeho absencia bude dlhodobá. Na hosťovanie do Demjaty bol uvoľnený Dominik Staško. Do Koprivnice odišiel Vladimír Carik a do Hrabkova Richard Senderák. V mužstve pauzujú Rado Bortňák a Rado Krajňák.

Aktuálna zostava pre ročník 2015/2016:

Igor Vaško, Martin Luterančík, Tomáš Varga,Jaroslav Luterančík,Dávid Pankuch,Miroslav Kondžura,Martin Stach,Ondrej Pendrák,Radoslav Uličný,René Pavlovič,Marek Krajňák,Marek Jaworek,Matej Kravec,Jozef Grešák,Peter Jačišín,Daniel Gomulec,Šimon Kačmár,Marek Kolesár,

ŠK  ZÁHRADNÉ

(prípravné obdobie - leto 2015) ak nie je uvedené inak 18:00 hod

8.7. (Streda) PZ Záhradné-Bardejov "19" 2:3 (  v 75. min ukončené kvôli nepriazni počasia)

11.7. (Sobota) PZ Záhradné-Lipany 0:6, vo veľmi oklieštenej zostave domácich

19.7. (Nedela) PZ V. Šebastová-Záhradné 0:4, Jačišin 2x, Gomulec 2x

22.7. (Streda) PZ Ľubotice-Záhradné 2:1, Gomulec

25.7. (Sobota) PZ Fintice-Záhradné 2:4, Jačišin 3x, Stach

31.7. (Piatok) PZ Záhradné- Bystré 2:0, Gomulec, Jaworek