04.06.2012 19:13

Šarišské Dravce- Záhradné 0:2(0:0)

V 25.kole cestovali hráči ŠK Záhradné na horúcu pôdu do Šarišských Draviec.

Je všeobecné známe, že do „Draviec“ sa len tak ľahko pre body nechodieva, no druhé mužstvo aktuálnej tabuľky V.ligy skupiny Šariš, ktoré má ku koncu sezóny ohromnú formu, malo úplne iné úmysly.

Hostia po úspechu v Župčanoch(3:0) a domácej výhre s Malcovom (6:1) ani na chvíľu nepomýšľali na neúspech a chceli nadviazať na víťaznú šnúru.

Pripomeňme, že jesenný zápas v Záhradnom skončil pre hráčov Šar. Draviec totálnym debaklom 9:0.Aj preto tri kola pred koncom mali domáci iné starosti a to záchranárske.

Zato hostia od Prešova očakávajú, ktoré mužstvo (Raslavice,Župčany) nezvládne konco-sezónny tlak, zaváha a prepustí prvú pozíciu hráčom trénera Merkovského.

Samotný prvý polčas bol pre divákov zaujímavý a futbalový, keďže obe mužstva poškuľovali po troch dôležitých bodoch. Šance sa prelínali zo strany na stranu. Azda najväčšiu príležitosť zahodil Mochňák, ktorý len tesne minul domácu bránku. Neskôr center domáceho záložníka nepresne hlavou umiestnil vrtky útočník Jacko. Dravčania prvý polčas teda udržali bez gólov, no do druhého dejstva už tradične vstúpili lepšie „Zahradniari“. Špilmacher hosti Sokol krásne uvoľnil kolegu zo zálohy Martina Stach, ktorý sám zoči-voči domácemu brankárovi nezaváhal - 0:1

Po tomto góle sa ukázala kvalitná zimná príprava druhého mužstva tabuľky, ktoré domácich doslova ubehalo . Dvadsať minút pred koncom zasadil konečnú ránu Šar.Dravciam Juraj Sokol. Pekne si spravil troch domácich obrancov a technickou strelou ľavou - slabšou nohou preloboval bezmocného domáceho brankára 0:2

Po tomto góle už domáci ako keby rezignovali. Dva góly vo svojej sieti im vzali akú-takú fyzickú i psychickú silu. V závere zápasu sa ešte snažil čo to vymyslieť domáci Jacko, no jeho pokus skončil mimo brány brankára Vaška.

Zápas teda skončil lepšie pre hostí zo Záhradného, ktorí si upevnili druhú pozíciu. Opačne sú na tom hráči Šar. Draviec, ktorým sa po skončení sezónny odrátavajú  3 body a budú mať čo robiť, aby sa po dlhých 15 rokoch udržali v V.lige.

Vyznamenali sa opäť domáci priaznivci, ktorí neudržali emócie a pri hosťujúcom víťaznom pokriku jeden s nich hodil medzi nič netušiacich hráčov fľašu. Aj to bohužiaľ patri medzi slovenský futbal.

Nasledujúci predposledný v súťažnom ročníku 2011/2012 a zároveň posledný domáci zápas tejto sezóny odohrajú hráči ŠK Záhradne s odvekým rivalom s mužstvom Uzoviec.

Góly: Stach Martin, Sokol

Záhradné: Vaško,Luterančik J.,Varga,Stach M,Beliš M,Krajňak M,Bortňák,Sokol, ,Mochňák,Krajňák R.,Beliš P.,

náhr.:Cárik, Kolesár,Gomulec, Stach D., Grešák J. (ŠKZ)