Záhradné 3:0 Gaboltov

13.08.2012 23:22

BOLI TRI DÔVODY NA OSLAVU

Záhradné –Gaboltov 3:0(2:0)

Prvý domáci zápas v sezóne 2012/2013 odohrali hráči ŠK Záhradné v nedeľu 12.8.2012 popoludní s mužstvom TJ Busov Gaboltov.

Skôr ako sa samotný duel začal, odovzdali domáci funkcionári pohár najlepšiemu strelcovi súťaže V.ligy skupiny Šariš v ročníku 2011/2012 Miroslavovi Mochňákovi , ktorý zaťažil konto súperov dovedna 19 krát.

Zároveň došlo k ešte jednej milej udalosti. Domáci brankár Vaško sa dožil krásneho životného jubileja. Dres s číslo 40 a blahoželanie mu odovzdal prezident klubu Stanislav Krajňák a manager klubu Ing. Peter Kačmár.

Po úvodným milých povinnostiach hlavný rozhodca Pongo dal pokyn na začatie duelu 2.kolo VI.ligy skupiny Šariš. Hráči Záhradného povzbudený víťazstvom v Chmiňanoch 6:0 začali duel presne podľa očakávania . Už v 3.minúte inkasovali Gaboltovčania po dorážke Ľuterančika.

Prvú štvrťhodinku  ovládali hru domáci a druhykrát sa mohol tešiť opäť Luterančik, no jeho hlavička skončila na brvne. Postupne sa hostia spamätali z úvodného šoku a čoraz viac sa tlačili na domácu bránu. Akékoľvek prekvapenie však nedopustil ocenený Mochňák , ktorý v 37. minúte zvyšoval na 2:0

Polčas sa už nemenil. V 66.minute uzavrel skóre zápasu Štofko. Zápas sa už len dohrával a zrkadlom škaredého počasia bol aj obraz hry. Domáci hrali na istotu, hostia čo raz viac faulovali.

Po 2.kolách figuruje Záhradné na prvej priečke so 6 bodmi a so skóre 9:0 Najbližší zápas odohrajú „Zahradniari“ v Malcove.