Záhradné 3:0 Záborské

14.05.2012 20:10

V nedeľu 22.4.2012 sa odohrali aj zápasy  18.kola V.ligy skupiny Šariš.

V derby susedov z tabuľky ako aj v okresnom derby, domáci hráči chceli odčiniť potupnú jesennú prehru 0:4.

Hneď v úvode bolo jasné, že ani jedno z mužstiev nechce ťahať za kratší koniec a oba mužstva pomýšľali na trojbodový zisk .

Po úvodnom „oťukávaní“ pohrozili najprv aktívní hostia, ktorí Kakaščíkom  síce už prekonali domáceho brankára Vaška, no na  ceste k úspechu im stala žrď domácej svätyne.

Hralo sa bojovne na jednej i druhej strane. Prvýkrát v stretnutí si domáci zakričali góóóllll až v 41. minúte. Presadil  sa najlepší strelec nielen domáceho teamu ale aj celej V.ligy Šariš  Miro Mochňák. V skrumáži v pokutovom území hostí sa krásne uvoľnil a nádhernými „nožničkami“ presne do šibenice prekonal hosťujúceho brankára Czaju. 1:0

Gól do šatne zrejme odobral hráčom Záborského vietor z plachiet. V druhom dejstve už domáci prebrali iniciatívu a presnými nahrávkami, výbornou obrannou hrou kontrolovali priebeh stretnutia.

V 65.minúte prišli chvíle domáceho kapitána Mareka Krajňaka, ktorý svojim dobiedzaním v pokutovom území donútil hosťujúceho obrancu k nedovolenému zákroku. Hlavný rozhodca Jancura nezaváhal ani sekundu a ukázal na biely bod. K lopte sa postavil skúsený Juraj Sokol a nedal brankárovi hostí najmenšiu šancu. Hosťujúci hráči sa dostavali do brejkov iba sporadický. Zaujal jeden. Výborne spracovanie i následnú strelu na domácu bránu kryl opäť s prehľadom domáci brankár Vaško, ktorý na jar ešte neinkasoval.

Od druhého gólu domácich uplynuli iba 3.minúty, kedy opäť zaúradoval aktívny Mochňák .Hosťujúca obrana ho neustrážila a domáci útočník stanovil konečný výsledok. 3:0

Záver stretnutia už hosťujúci hráči nezvládali, čoho výsledkom boli napomenutia v podobe ŽK .

Výborný zápas nakoniec poškodil v 83. minúte hosťujúci Peter Baran, ktorý odplácal po odpískaní ,za čo ho hlavný arbiter vylúčil.

Góly: 3:0 (1:0) Mochňák 2, Sokol(11m)

ŽK: 0:3 Baran Vendelín ,Kakaščík ,Renčko (všetko hostia)

ČK: 0:1 Baran Peter (hostia)

Záhradné: Vaško,Stach M,Varga,Luterančík J,Beliš M,Krajňak M,Bortňak,Sokol,Mochňák,Krajňak R,Grešák náhr.: Carik,Kolesár,Stach D.,Beliš P,Luterančík M.

Záborské: Czaja, Kolivoška,Baran Ven.,Baran Pet.,Kakaščík Ro,Kakaščík Da, Lelák,Semančík,Kakščík An.,Porochnavý, Renčko náhr.: Kakaščík Pav.,Kušnír, Kozma

Rozhodcovia: Jancura ,Gaľa, Mišenčík (ŠK Z)