Záhradné 6:1 Malcov

29.05.2012 18:04

Záhradné-Malcov 6:1(1:1)

V nedeľu 27.5.2012 pokračovala zápasmi  23.kola aj  V.ligy skupiny Šariš.

Domáci hráči nastúpili s dobrou náladou po vyhratom derby so Župčanmi na ich pôde 0:3.

Kvalita domáceho celku sa ukázala hneď v úvode, keď už v 2.min načal súpera najlepší strelec mužstva Mochňák, ktorý zužitkoval center od domáceho kapitána Krajňaka a na dva krát prekonal hosťujúceho brankára Mačka.

V 10.min využil drobné zaváhanie domácej obrany hosťujúci útočník Kamidra a v skrumáži nedal brankárovi Vaškovi šancu . 1:1

Domáci celok akoby rezignoval a v prvom polčase veľmi veľa toho neukázal. Hra sa prelínala zo strany na stranu. Dve šance domácich vykryl výborne chytajúci Mačko.

Do polčasovej prestávky sa teda skóre nemenilo, čoho výsledkom bol viac než zvýšený hlas trénera Merkovského v domácej šatni.

Tvrdšie slova teda padli na úrodnú pôdu. Tak ako v prvom polčase, tak aj v druhom zaúradoval domáci útok a hneď v 47. min sa domáci opäť ujali vedenia. Krásnu prízemnú strelu do protismeru brankárovi umiestnil Ľuterančik. 2:1

Hostia už tušili, že to s nimi nevyzerá najlepšie, keďže domáci hráči hrali ako vymenený.

Neubehli tri minúty a opäť zaúradoval domáci „snajper“ Mochňák a utešenou strelou zvyšoval na 3:1

62. minúta opäť patrila Mochňakovi , ktorý zavŕšil hetrik a zaslúžené vedie tabuľku strelcov V.ligy skupiny Šariš. 4:1

Hosťom zjavne odišli jak fyzické, tak psychické sily. Domáci tréner sa pri pohľade na skóre rozhodol šetriť domácich ťahúňov a nechal priestor hráčom z lavičky.

Svoju vďaku za dôveru ukázal striedajúci Gomulec, ktorý 88. a 90.minute zavŕšil skóre stretnutia na 6:1.Zaujimavosťou bolo aj to, že iba končeky prstov brankára Mačka zabránili k druhému hetriku v zápase v podaní Gomulca.

Vysokú prehru nezvládol hosťujúci kapitán Zajac , ktorého hlavný rozhodca v 82.min poslal predčasne pod sprchy.

V nasledujúcom kole odohrajú hráči ŠK Záhradné náročný zápas v Šar. Dravciach, po ktorom sa zrejme viac vykryštalizuje postupová tajnička.

Tri kola pre koncom sezóny totiž strácajú na aktuálneho lídra z Raslavic 2 body, no tých čaká podobne ťažký zápas v Novej Ľubovni.

Góly: Mochňak 3, Gomulec 2, Ľuterančik-Kamidra

ŽK: 0:1 Zajác

ČK:0:1 Zajác

Záhradné: Vaško,Stach D,Varga,Stach M,Beliš M,Krajňak M,Luterančik J.,Sokol, ,Mochňák,

Krajňák R,Beliš P. náhr.: ,Gomulec,Kolesár,Grešák,C árik,Merkovský,Ľuterančík M.

Malcov: Mačko,Petrek ,Knap,Jura,Falát ,Žarnovský,Glovňa,Maňko,Z ajác,Bily,Kamidra

náhr.: Charlinský